Πρόσκληση εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής σε Διαδικτυακό Επιμορφωτικό Σεμινάριο με θέμα: «Εκπαιδευτική αξιοποίηση του Αγωνιστικού Προσανατολισμού (Orienteering) στη Φυσική Αγωγή και στο σχολικό περιβάλλον»

Το 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας και ο Σ.Ε.Ε. Φυσικής Αγωγής προσκαλούν τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Σερρών, Κιλκίς και Χαλκιδικής σε διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα:

Το επιμορφωτικό σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως, με τη μορφή της Τηλεδιάσκεψης
την Τετάρτη 6-4-2022 ώρα: 18:30 – 20:00
στη δ/ση: https://minedu-secondary2.webex.com/meet/sarivasil

4ο ΠΕ.ΚΕ.Σ. Κεντρικής Μακεδονίας_Βιωματικό επιμορφωτικό σεμινάριο: «Τα αθλήματα ρακέτας και η διδακτική αξιοποίησή τους στη Φυσική Αγωγή»

Ενημέρωση για τη λειτουργία των σχολικών αρμοδιότητάς μας κατά την 26η Ιανουαρίου 2022

ΑΥΡΙΟ  ΗΜΕΡΑ ΤΕΤΑΡΤΗ 26/1/2022

1) ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΑΙΟΝΙΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΆ.

2) ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΙΛΚΙΣ  ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ  ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.  Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΙΣ  9: 00 .

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ /ΤΡΙΩΝ ΝΑ ΔΙΕΥΘΕΤΗΘΕΙ  Η   ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ, ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ                                    Ο

Θ. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΊΔΗΣ

25-01-2022_Σχετικά με τα μαθήματα Γυμνασίων , ΓΕ.Λ. και σχολικών μονάδων Ειδικής Αγωγής μέσω τηλεκπαίδευσης για τις σχολικές μονάδες του Δήμου Κιλκίς.

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΝΕΟΤΕΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ κ. ΚΟΠΤΣΗ

ΤΡΙΤΗ 25/1/2022

1) ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΑΙΟΝΙΑΣ ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΆ.

2) ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΙΛΚΙΣ  ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ                                    Ο

Θ. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΊΔΗΣ

Αναστολή της δια ζώσης λειτουργίας σχολικών μονάδων περιοχής ευθύνης Δήμου Κιλκίς για την Τρίτη 25/01/2022.

Ανακοινώνεται η απόφαση του Δημάρχου Κιλκίς με την οποία αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των σχολικών μονάδων του Δήμου Κιλκίς λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Στις σχολικές μονάδες  τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν  με τη διαδικασία της τηλεκπαίδευσης.

"Με απόφαση του Δημάρχου Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη αύριο Τρίτη 25 Ιανουαρίου όλες οι σχολικές μονάδες του Δήμου Κιλκίς (Νηπιαγωγεία, Δημοτικά Σχολεία, Γυμνάσια, Λύκεια καθώς και οι εκπαιδευτικές δομές ειδικής εκπαίδευσης (Ειδικό Σχολείο Κιλκίς, Ενιαίο Ειδικό Γυμνάσιο – Λύκειο, Ειδικό Εργαστήρι  Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Κατάρτισης) θα παραμείνουν κλειστές εξαιτίας της επικράτησης ιδιαίτερα χαμηλών θερμοκρασιών"

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
                                   Ο

Θ. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΊΔΗΣ

Αναρτάται  ενημερωτικά  και  η ανακοίνωση του Δημάρχου  Παιονίας σχετικά με τη λειτουργία των σχολικών μονάδων  στην περιοχή ευθύνης του Δήμου Παιονίας. Οι σχολικές μονάδες στο Δήμο Παιονίας θα λειτουργήσουν κανονικά.

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "ΔΗΜΟΣ
        ΠΑΙΟΝΙΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΠΑΙΟΝΙΑΣ ΑΝΟΙΧΤΕΣ οι ΣΧΟΛΙΚΕΣ
        ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΑΙΟΝΙΑΣ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2022 Όλες
        οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης