ΚΠΕ Φιλίππων – Έγκριση Εκπαιδευτικής Επίσκεψης

Σας κοινοποιούμε   έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων , Πολιτισμού και Αθλητισμού   και   παρακαλούμε να   ενημερώσετε τους καθηγητές του σχολείου σας .

Συμμετοχή σε επιμορφωτικό σεμινάριο του ΚΠΕ Σουφλίου

Το ΚΠΕ Σουφλίου στο πλαίσιο του Έργου «ΔΡΑΣΕΙΣ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ» που υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο – Ε.Κ.Τ.)  και από εθνικούς πόρους, θα οργανώσει θεματικό (Β΄ επιπέδου) τριήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο για την επαγγελματική ομάδα των εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης στο Σουφλί, την Παρασκευή 19, το Σάββατο 20 και την Κυριακή 21 Απριλίου 2013.

Απόφαση έγκρισης εκπαιδευτικών επισκέψεων ενήλικων στο Κ.Π.Ε. Αρναίας

Σας  κοινοποιούμε   έγγραφο  του  Υπουργείου  Παιδείας  και  Θρησκευμάτων , Πολιτισμού  και  Αθλητισμού   και   παρακαλούμε  να   ενημερώσετε  τους  καθηγητές  του  σχολείου  σας .