Εορτασμός Τριών (3) Ιεραρχών, στοχεύοντας στην Ψυχική Υγεία

Έχοντας   υπόψη τα ανωτέρω σχετικά, σας πληροφορούμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Κιλκίς, στα πλαίσια των γενικών καθηκόντων και αρμοδιοτήτων της, οργανώνει στα σχολεία της αρμοδιότητάς της και σε συνεργασία με τους :

1. Ιερά Μονή Αγίου Ιωάννη Προδρόμου, Ακριτοχωρίου Σερρών.

2. Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κιλκίς,

ημερίδα οκτώ (8) ωρών, στην οποία θα παρουσιαστούν συστηματικές καινοτόμες δράσεις.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa.doc)afisa.doc[ ]978 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (aitisi.doc)aitisi.doc[ ]31 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (eortasmos tov triov ierarxon.doc)eortasmos tov triov ierarxon.doc[ ]125 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (programma.doc)programma.doc[ ]23 kB

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - 2ο ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ

Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς σε συνεργασία με τη Δ/νση Π/θμιας Εκπ/σης Κιλκίς, το Κ.Π.Ε. Κιλκίς και το ΓΕΛ Αξιούπολης θα πραγματοποιήσουν το 2ο Βιωματικό Εργαστήριο διάρκειας 12 ωρών με θέμα : Εισαγωγική Επιμόρφωση στις Σχολικές Δραστηριότητες, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων και στις αίθουσες διδασκαλίας του ΓΕΛ Αξιούπολης, στις 26 και 27 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 12:00 έως 18:00.

Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (2o biomatiko ergastirio stis S.D..doc)2o biomatiko ergastirio stis S.D..doc[ ]143 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa - 2o.doc)afisa - 2o.doc[ ]532 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (programma S.D..doc)programma S.D..doc[ ]38 kB

ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ - 1ο ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ

Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς σε συνεργασία με τη Δ/νση Π/θμιας Εκπ/σης Κιλκίς και το Κ.Π.Ε. Κιλκίς θα πραγματοποιήσουν το 1ο Βιωματικό Εργαστήριο διάρκειας 12 ωρών με θέμα : Εισαγωγική Επιμόρφωση στις Σχολικές Δραστηριότητες, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς, στις 20 και 21 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 12:00 έως 18:00.

Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (1o biomatiko ergastirio stis S.D..doc)1o biomatiko ergastirio stis S.D..doc[ ]139 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa - 1o .doc)afisa - 1o .doc[ ]699 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (aitisi S.D..doc)aitisi S.D..doc[ ]31 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (DSC_0015.JPG)DSC_0015.JPG[ ]53 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (DSC_0017.JPG)DSC_0017.JPG[ ]49 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (programma S.D..doc)programma S.D..doc[ ]37 kB

Η Επιδημία της Λύσσας και άλλα νοσήματα που μεταδίδονται από τα ζώα

Έχοντας   υπόψη   τα ανωτέρω σχετικά, σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κιλκίς, σε συνεργασία με το Εσπερινό Γυμνάσιο – ΓΕΛ Κιλκίς στα πλαίσια των γενικών καθηκόντων και αρμοδιοτήτων τους, οργανώνουν στα σχολεία της αρμοδιότητάς τους και σε συνεργασία με τους :

1. Γεώργιο Βαφειάδη, Διευθυντή Κτηνιατρικής Υπηρεσίας, Περιφέρεια Κεντρικής

Μακεδονίας.

2. Νεκτάριο Γιαδίνη, Επίκουρο Καθηγητή Κτηνιατρικής Σχολής Α.Π.Θ.

3. Ιωάννη Αναστασιάδη, Προϊστάμενο του τμήματος Κτηνιατρικής, Περιφερειακή Ενότητα

Κιλκίς.

στις 30 Οκτωβρίου 2013 και ώρα 18:30, εισαγωγική ημερίδα με θέμα «Η Επιδημία της Λύσσας και άλλα νοσήματα που μεταδίδονται από τα ζώα στον άνθρωπο ».

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa.doc)afisa.doc[ ]575 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (egkrisi.doc)egkrisi.doc[ ]456 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (programma.doc)programma.doc[ ]22 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (seminario - lissa.doc)seminario - lissa.doc[ ]121 kB

Σεξουαλική αγωγή στο σχολείο…..Βιωματικό εργαστήριο 21 ωρών

Έχοντας   υπόψη τα ανωτέρω σχετικά , σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Κιλκίς, στα πλαίσια των γενικών καθηκόντων και αρμοδιοτήτων της , οργανώνει στα σχολεία της αρμοδιότητάς της και σε συνεργασία με τους :

1. Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας
         Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς  “ΝΗΡΕΑΣ“.

2. Msc Θεόδωρος Γ. Αντωνίου, Υπεύθυνος Σ.Ε.Π. του ΚΕ.ΣΥ.Π. Ηρακλείου Κρήτης,

βιωματικό εργαστήριο είκοσι μιας (21) ωρών, στο οποίο θα παρουσιαστούν συστηματικές καινοτόμες δράσεις για την «σεξουαλική αγωγή στο σχολείο».

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (afisa.doc)afisa.doc[ ]502 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (aitisi.doc)aitisi.doc[ ]30 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (sexoualiki agogi sto sxoleio.doc)sexoualiki agogi sto sxoleio.doc[ ]135 kB