Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας για το διάστημα από τη Δευτέρα, 29 Μαρτίου 2021 και ώρα 6:00 έως και τη Δευτέρα, 5 Απριλίου 2021 και ώρα 6:00.

Προς τον σκοπό αντιμετώπισης της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 θεσπίζονται έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας ανά πεδίο δραστηριότητας και επίπεδο επιδημιολογικής επιβάρυνσης (αυξημένου κινδύνου και πολύ αυξημένου κινδύνου):

ΦΕΚ-1194_27.03.2021.pdf

Στις σχολικές μονάδες αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία  από τη Δευτέρα, 29 Μαρτίου 2021 . Για τη Δευτέρα, 5 Απριλίου 2021 και εφεξής,  θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση από το Υ.ΠΑΙ.Θ.. Για το αναφερόμενο χρονικό διάστημα τα μαθήματα συνεχίζονται με τηλεκπαίδευση.

Η ανακοίνωση αναλυτικά στην ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Το Σχολείο του Μέλλοντος. Μάνατζμεντ και Διοίκηση

Το Σχολείο του Μέλλοντος. Μάνατζμεντ και Διοίκηση.

Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών στη Διοίκηση Σχολικών Μονάδων χρονικής διάρκειας

δεκατεσσάρων(14) μηνών με τη χρήση Μεικτής (Blended) Εκπαίδευσης.

ΟΡΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Γενικές Υποχρεώσεις

Οι συμμετέχοντες υποχρεούνται να :

• Τηρούν τους όρους διεξαγωγής του προγράμματος και ιδιαίτερα το ωρολόγιο πρόγραμμα.
  • Είναι ακριβείς κατά την προσέλευσή τους στην ώρα, την ημέρα και τον τόπο διεξαγωγής του προγράμματος.
  • Συμμετέχουν ενεργά στην Επιμορφωτική Διαδικασία.
  • Συμπληρώνουν και παραδίδουν ανελλιπώς τα απαιτούμενα έντυπα και έγγραφα :
  1.  Αίτηση Συμμετοχής,
  2.  Έγκριση Συμμετοχής
  3.  Παρουσιολόγιο (Υπογραφή).
Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (oroi parakoloythisis.doc)oroi parakoloythisis.doc[ ]37 kB

Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών Εξ Αποστάσεως – επτά (7) μήνες

Σας ενημερώνουμε ότι η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς σε συνεργασία με :

1. Πανεπιστημιακά Ιδρύματα του εσωτερικού και του εξωτερικού,
  2. Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης,
  3. Σχολικούς Συμβούλους,
  4. Στελέχη της εκπαίδευσης και άλλους φορείς της εκπαιδευτικής κοινότητας,