• Δ.Δ.Ε. Κιλκίς
  • Γρ. ΠΥΣΔΕ

Ανακοίνωση πινάκων οργανικών κενών και υπεραριθμιών_ Δήλωση εκπαιδευτικών κλάδων που διαπιστώνεται υπεραριθμία_ Χρονοδιάγραμμα ενεργειών ΠΥΣΔΕ Κιλκίς

Ανακοινώνονται

• το χρονοδιάγραμμα των ενεργειών του ΠΥΣΔΕ Κιλκίς και
  • οι πίνακες με  τα κενά και πλεονάσματα όπως αυτά διαπιστώθηκαν στην 3η  συνεδρίαση των μελών του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Κιλκίς /16-04-2023, με θέμα: "Διαπίστωση και κατάρτιση Πινάκων κενών οργανικών θέσεων και υπεραριθμιών ανά σχολική μονάδα και αποστολή πινάκων με οργανικά κενά και υπεράριθμες στις σχολικές μονάδες για ενημέρωση"

Οι εκπαιδευτικοί κλάδων στους οποίους διαπιστώνεται υπεραριθμία στην σχολική μονάδα, εντός τριών εργασίμων ημερών (από την Τετάρτη 17 Απριλίου  2024 έως και την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024 και ώρα 13:00 μ.μ.) θα υποβάλουν, στον/στην  Διευθυντή/Διευθύντρια της σχολικής μονάδας, την συνημμένη δήλωση που αφορά στο αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν υπεράριθμοι.

Στη συνέχεια, την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, οι δηλώσεις θα διαβιβαστούν από τον/την  Διευθυντή/Διευθύντρια της σχολικής μονάδας στην οποία διαπιστώθηκε η υπεραριθμία, ηλεκτρονικά (σαρωμένο αρχείο ή στην περίπτωση που οι δηλώσεις υποβληθούν μέσω gov, τα αρχεία .pdf αυτών) στη ΔΙ.Δ.Ε. Κιλκίς, με αποστολή μηνύματος στην ηλεκτρονική διεύθυνση  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..

Η Υπεύθυνη δήλωση μπορεί να υποβληθεί στον/στην Διευθυντή /Διευθύντρια και με επιβεβαίωση εγγράφου μέσω  gov.gr  ή με υπεύθυνη δήλωση μέσω Gov.gr

Οι εκπαιδευτικοί που προέρχονται (κατείχαν οργανική θέση) από σχολικές μονάδες που χαρακτηρίστηκαν ως Πειραματικά Σχολεία και δεν έχουν τοποθετηθεί οργανικά  έως σήμερα σε άλλη σχολική μονάδα, δεν θα αποστείλουν την συνημμένη δήλωση.