Οριστικές τοποθετήσεις εκπαιδευτικών από βελτίωση, οριστική τοποθέτηση, μετάθεση.

Ανακοινώνονται, μετά τη λήξη της 9ης /27-06-2023 Συνεδρίασης των μελών του Π.Υ.Σ.Δ.Ε., οι πίνακες με την πρόταση  τοποθέτησης εκπαιδευτικών αρμοδιότητάς μας (από βελτίωση , οριστική τοποθέτηση , μετάθεση)

1. ο πίνακας  με τις προτεινόμενες οριστικές τοποθετήσεις  εκπαιδευτικών Γενικής Αγωγής
  2. ο πίνακας  με τις  προτεινόμενες οριστικές τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής
  3. ο αναμορφωμένος  πίνακας με τα εναπομείναντα  κενά -πλεονάσματα

Η ανάληψη υπηρεσίας των εκπαιδευτικών που αναφέρονται στον πίνακα κατά την 30η Ιουνίου 2023, θα πραγματοποιηθεί  στις σχολικές μονάδες που τοποθετούνται.

Οι αποφάσεις της Διευθύντριας για την τοποθέτηση, αμέσως μόλις δημοσιευθούν, θα αποσταλούν στις σχολικές μονάδες.

Θα ακολουθήσει  αύριο, απόφαση  προσωρινής τοποθέτησης εκπαιδευτικών που δεν κατέστη δυνατό να τοποθετηθούν οριστικά επειδή δεν υφίστανται λειτουργικά κενά στον κλάδο τους.

Οι εκπαιδευτικοί έχουν την δυνατότητα να υποβάλουν αναφορά για λάθος ή παράλειψη του ΠΥΣΔΕ (επί των τοποθετήσεων, όπως  αποτυπώνονται στον πίνακα) εντός πέντε ημερών , από 27/06/2023 έως και 01/07/2023

-αποκλειστικά και μόνο- στην ηλεκτρονική διεύθυνση