• Δ.Δ.Ε. Κιλκίς
  • Γρ. ΠΥΣΔΕ

Α. Υποβολή δήλωσης προτίμησης σχολικών μονάδων εκπαιδευτικών ΕΑΕ . Β. Ενημέρωση σχετικά με τη διαδικασία Υπηρεσιακών μεταβολών εκπαιδευτικών Γενικής Αγωγής.

Α. Ανακοινώνονται, από το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Κιλκίς  οι ημερομηνίες υποβολής δήλωσης προτίμησης σχολικών μονάδων των εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής.

Οι  αναφερόμενοι εκπαιδευτικοί υποβάλουν , αφού συμπληρώσουν τη συνημμένη δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων, από την  Τρίτη 18 Μαΐου 2021 μέχρι και την Πέμπτη 20 Μαΐου 2021, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Η συνεδρίαση ,  με θέμα την πρόταση προς τον Διευθυντή Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας για τις οριστικές τοποθετήσεις  εκπαιδευτικών Ε.Α.Ε. ,  προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 24 Μαΐου 2021, οπότε και θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση.

Επισυνάπτεται  η δήλωση προτίμησης και -προς διευκόλυνση των εκπαιδευτικών-ο πίνακας λειτουργικών κενών και πλεονασμάτων μόνο για την Ε.Α.Ε..

Β. Σας ενημερώνουμε επίσης ότι αμέσως μόλις αποσταλεί η σχετική εγκύκλιος από το Υ.ΠΑΙ.Θ. - η οποία αναμένεται εντός των δύο επόμενων ημερών-  θα ανακοινωθούν και οι ημερομηνίες στις οποίες  θα κληθούν να υποβάλλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων ως υπεράριθμοι , οι εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων αρμοδιότητάς μας που χαρακτηρίστηκαν  ως Πειραματικά Σχολεία.