Η  Διεύθυνση  Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης  Ν. Κιλκίς  και  ο  Πρόεδρος  της  Επιτροπής  Σχολικών  Δραστηριοτήτων  της  Δ.Δ.Ε. Κιλκίς , Σχολικός  Σύμβουλος  ΠΕ 02 , Δρ. φιλ. Γεώργιος  Μανωλίδης  προτίθενται , στα  πλαίσια  των  γενικών  καθηκόντων  και  αρμοδιοτήτων  τους , προκειμένου  να  πετύχουν  την  αποτελεσματική  λειτουργία  των  Σχολικών  Μονάδων , να  οργανώσουν  σε  συνεργασία  με   το  Κέντρο  Πρόληψης  των  Εξαρτήσεων  και  Προαγωγής  της  Ψυχοκοινωνικής Υγείας  Περιφερειακής  Ενότητας  Κιλκίς «ΝΗΡΕΑΣ»  στις  23 Απριλίου 2013, ημέρα  Τρίτη και  ώρες  09:30  έως  14:00, εισαγωγική  ημερίδα  με  θέμα «Η σεξουαλικότητα σήμερα στο εκπαιδευτικό σύστημα. Ανάγκη, επιθυμία, κοινωνική κατασκευή,...».